Biedronki

To my BIEDRONKI! Zobaczcie co się u nas dzieje…

21wrz2023
„Kolorowa jesień już chodzi po lesie.
Kasztankową grę dzisiaj zagra wiatr.
Wietrzyk gwiżdże cza cze w jesiennym bukiecie.
A dzieci śpiewają cza – cza – cza”
🍂🍂🍂🍂🍂🍂🍂🍂🍂🍂🍂🍂
🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁
Dnia 21 września powitaliśmy w Przedszkolu nr 15 „Pszczółka Maja” wyjątkowego gościa – Panią Jesień. Jesień🍁, powitała nas ciepłym słoneczkiem ☀️i pierwszymi kolorowymi liśćmi 🍂 na drzewach, krzewach. Jesień maluje się pięknymi barwami, bywa ciepła, bywa chłodna, potrafi być nieprzewidywalna. Jesień przyniosła ze sobą wspaniałe dary, które znalazły miejsce w kąciku przyrodniczym: kasztany, żołędzie, kolorowe liście, szyszki, jarzębinę, wrzos, jabłka, dynię oraz gruszki.
Tego dnia Panie zaprosiły dzieci do wspólnych zabaw i pląsów tematycznie związanych z nową porą roku. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach przygotowanych przez Panią Jesień, ochoczo rozwiązywały zagadki, segregowały zbiory, śpiewały i tańczyły prezentując się w poszczególnych piosenkach o tematyce jesiennej i tak „Biedronki” wystąpiły w utworze „Kolorowe listki”, „Pszczółki” w piosence „Tańcowała Jesień”, „Motylki” zatańczyły do piosenki „Pani Jesień” a „Świerszcze” zaprezentowały utwór „Kasztanki”. Dzieci pięknie prezentowały się podczas prezentacji mody jesiennej oraz kreatywnie wykonały jesienny szal w podarunku dla Pani Jesieni za przybycie 🌳🍂🍁🌳 . Na koniec z wielkim smakiem skonsumowały pyszną pyrę z gzikiem😋. Całej uroczystości bacznie przyglądał się gość specjalny Pani Małgorzata Tomczak prezes Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych „Gniazdo.pl” zaproszony przez p. Dyrektor Dorotę Palicką.
Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie nudna i zimna, ale ciepła i bogata w jesienne skarby! 😍
20wrz2023

Dziś obchodzimy wyjątkowe i ważne święto – Dzień Przedszkolaka 🧍🧍‍♀️🧍‍♂️

Z tej okazji wszystkim Przedszkolakom składamy najserdeczniejsze życzenia 💚 Życzymy wspaniałych przygód, cudownych wrażeń, mnóstwa uśmiechu, radości i spełnienia wszystkich marzeń ❤️ Niech wszystkie dni będą tak kolorowe i wypełnione dobrą zabawą jak dzisiejsze święto 💐
31sie2023
Drodzy Rodzice nowo przyjętych Przedszkolaków!
Zapraszamy do skorzystania z naszych rad, które pomogą Wam i Waszym dzieciom łagodnie wejść w proces zaprzyjaźniania się z naszym Przedszkolem.
Znajdziecie tu Państwo informacje, które ułatwią start Przedszkolaka w nowe środowisko.

 

10sie2023
Bardzo prosimy o przynoszenie do przedszkola pościeli i piżamy w dniach od 28 do 31 sierpnia 2023 roku w godzinach od 7:00 do 15:30. Każdy element pościeli i piżamy należy podpisać w widocznym miejscu imieniem i nazwiskiem. Mile widziana pościel o wymiarach 200/80 oraz poduszka typu „Jaś”. Rzeczy osobiste dzieci prosimy zostawiać w dużej, jednej, podpisanej torbie na parterze, w sali „Biedronek” lub we wskazanym przez intendenta miejscu.
Skip to content