Biedronki

To my BIEDRONKI! Zobaczcie co się u nas dzieje…

9Lis2018

Dziś w naszym przedszkolu w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyło się spotkanie z udziałem p. Mariana Pokładeckiego – dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, p. Michałem Zielińskim – zawodowym żołnierzem oraz harcerką p. Kamilą.
Przedszkolaki przygotowały dla gości szereg niespodzianek. Był program artystyczny, wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych, udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” i słodki poczęstunek. Dziękujemy również naszym gościom za miłą atmosferę i wspólne, aktywne świętowanie.

8Lis2018

Spotkanie z pisarką Panią Wandą Szymanowską odbyło się w minioną środę. Jest ona autorką również książek dla dzieci. Przedstawiła nam nową bajeczkę pt.” Tomcio Telefoncio” mówiącą o współczesnym zagrożeniu – uzależnieniu dzieci od telefonów. Pani Wanda przybliżyła nam dawne zabawy, które mogą nam zastąpić telefon przynosząc same korzyści. Spotkanie było bardzo miłe i pouczające.

4Lis2018

W środę 31 października odbył się VI Przedszkolny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 27 uczestników ze wszystkich grup. Dzieci recytowały wiersze, a jury oceniało ich umiejętności. Cieszymy się, że konkurs ma tak wielu zwolenników. Dziękujemy rodzicom za liczne przybycie.

Do Międzyprzedszkolnego Konkursu zakwalifikowali się:
W I kategorii dzieci 3 i 4 -letnich:
Damian Jaworski i Gabriela Pilarska z grupy „Biedronki”
W II kategorii dzieci 5 i 6 – letnich
Milena Lieske i Maja Zacharyasiewicz z grupy „Świerszcze” oraz Laura Zacharyasiewicz z grupy „Pszczoły”. GRATULUJEMY i zapraszamy do kolejnej edycji!!!

25Paź2018

24 października 2018 r. miała miejsce w naszym przedszkolu wyjątkowa uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Biedroneczki, które w tym roku przyszły do naszego przedszkola, były bardzo dumne i szczęśliwe, że mogą wystąpić przed swoimi rodzicami i zaprezentować im to, czego nauczyły się już w przedszkolu. Maluszki przebrane za biedronki „wjechały” na salę przy dźwiękach piosenki „Jedzie pociąg z daleka”. Następnie wspólnie z dziećmi z grupy Mrówki mówiły wierszyki, tańczyły i śpiewały piosenki. Młodych artystów nie zjadła trema. Występ udał się wspaniale, a rodzice nagrodzili swoje pociechy gromkimi brawami. Po występie maluchy zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka. Przed
pasowaniem dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania zaczarowanym piórem, wypowiadając przy tym słowa ”PASUJĘ CIĘ NA PRZEDSZKOLAKA”.
Później każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom, bajeczkę oraz słodycze umieszczone w „rożku obfitości”. I tym sposobem maluszki zostały przyjęte do grona prawdziwych
przedszkolaków! 
Naszym nowo pasowanym przedszkolakom życzymy uśmiechu i wiele radości na każdy dzień pobytu w przedszkolu! 😊.
P.S Dziękujemy Rodzicom za przybycie na tak ważną uroczystość.
Osobne podziękowania należą się Pani Asi, która jak zawsze dba o oprawę taneczną imprez oraz dzieciom z grupy Mrówki, które wsparły Biedronki swoim doświadczeniem i wspólnie z nimi wystąpiły.

19Paź2018

W ramach projektu „Zdrowie na talerzu przedszkolaka” – Biedroneczki przygotowały pyszny sok z marchewki i jabłka. Zapoznały się z działaniem sokowirówki i zasadami bezpieczeństwa podczas przygotowania soku. Na zakończenie wszyscy ze smakiem, degustowali pyszny i zdrowy sok. Mniam….😋

19Paź2018

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy przypadający 20 października MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SZEFA KUCHNI👩‍🍳👨‍🍳. Swoje święto miały Panie Kucharki: Mariola i Wiesia, które przygotowują dla nas pyszne menu🍽. Śpiewając ochoczo sto lat, wręczając skromne kwiatki podziękowaliśmy Paniom za trud i pomysłowość w tworzeniu dla nas przepysznych dań, za ich kreatywność oraz różnorodność przygotowywanych potraw.👏👏👏

12Paź2018

Dzieci z grupy Biedronki wzięły udział w zajęciach drużyny kangura. Jak widać na załączonych zdjęciach maluszki bawiły się świetnie.Pan prowadzący zajęcia potrafił zachęcić wszystkich do zabawy.
„Hej, hej, jestem czerwonym kangurem Przedszkoliada. Powołałem jedyną w swoim
rodzaju drużynę na świecie, która nazywa się „Drużyna Kangura”.

Do składu naszej drużyny zaprosiłem sześciu moich Zwierzo -Przyjaciół z sześciu kontynentów naszego świata i tysiące Aktywnych Przedszkolaków uczestniczących w różnych projektach w ramach systemu
rozrywki ruchowej Przedszkoliada.

Z Drużyną Kangura podróżujemy po świecie, w tym świecie sportu, poznając wszechstronny rozwój ruchowy, ale także podstawy dyscyplin sportu, takich jak; piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna i koszykówka.

Zapraszam wszystkich serdecznie do zabawy w sport. Zdradzę mały sekret…w Drużynie Kangura wygrywają wszyscy!