Motyle

To my MOTYLE! Zobaczcie co się u nas dzieje…

26mar2023

Dajcie znać znajomym, udostępnijcie i czym prędzej zapisujcie swoje pociechy – liczba miejsc jest ograniczona do 2️⃣0️⃣0️⃣ młodych zawodniczek i zawodników 🏃‍♀️🏃

👇ZAPISY👇
👉 http://www.biegeuropejski.pl/bieg-przedszkolaka/ 👈

Przypominamy, że w Biegu Przedszkolaka mogą wziąć udział dzieci w wieku przedszkolnym 2️⃣7️⃣ lat (dzieci urodzone 01.01.2016 do 01.04.2021)

 

23mar2023

Dzieci z naszego przedszkola powitały Wiosnę 🌷 Dzieci z grupy Motylki🦋 przeobraziły się w małych aktorów i przygotowały z tej okazji przedstawienie pt. ,,Wiosna tuż, tuż”. Następnie przedszkolaki we wspaniałych, kolorowych kostiumach zaprosiły Wiosnę śpiewem oraz wesołym tańcem do piosenki ,,Wiosno, wiosenko”. Kiedy Wiosna pojawiła się w przedszkolu dzieci opowiedziały o zwiastunach wiosny i odgadywały zadane przez Wiosnę zagadki. Na koniec uroczystości odbył się wspólny taniec z Wiosną oraz obdarowanie przedszkolaków słodkościami 🙂 Było bardzo kolorowo i wesoło.

21mar2023
🪥👄🦷W poniedziałek przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej w ramach projektu zdrowotnego „Zdrowie na talerzu przedszkolaka”.🦷👄🪥Białe ząbki mamy bo pięknie o nie dbamy🦷🦷😁W tym dniu wszystkie grupy utrwaliły wiadomości na temat higieny jamy ustnej. Dzieci wiedzą już jak prawidłowo myć zęby, jakie produkty należy spożywać, aby je wzmacniać, a jakich należy unikać, dlaczego nie należy bać się dentysty i że trzeba odwiedzać gabinet nawet kiedy nie bolą zęby. ZACHĘCAMY wszystkie dzieci do wizyty kontrolnej u lekarza dentysty! 🤍🦷🪥
17mar2023
Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 14 marca.
Matematyka kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. Dzieci nigdy nie są za małe na spotkanie z matematyką, czują ją intuicyjnie, mają w sobie niezwykły, cenny, naturalny potencjał.
W związku z Dniem Matematyki Motyle🦋 i Mrówki🐜 udały się do Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna na bardzo ciekawe zajęcia poświęcone „królowej nauk”. Pani Ewa przygotowała i przeprowadziła wspaniałe zajęcia podczas których dzieci liczyły, mierzyły i układały figury geometryczne. Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas🙂
11mar2023

W ramach programu „Widzisz – pomóż” kadeci z klasy IIIc o profilu policyjnym👮‍♂️👮‍♀️👮 pod czujnym okiem p. Krzysztofa Kosickiego odwiedzili nasze przedszkole. W czasie spotkania licealiści pokazywali jak prawidłowo wezwać pomoc, prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową, ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Motylki🦋 i Świerszcze🦗 dowiedziały się również jak ważne jest noszenie odblasków. Dziękujemy serdecznie za tak wspaniałe zajęcia i przybycie do naszego przedszkola🙂

10mar2023
Dnia 9 marca odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty logopedyczne, skierowane do Rodziców i dzieci. Tematem spotkania był ,,Wpływ oddychania na mowę dziecka”. Celem warsztatów było zachęcenie Rodziców do systematycznych ćwiczeń oddechowych, wykonywanych w formie zabawy. Na początku spotkania zostały omówione kwestie teoretyczne dotyczące prawidłowego toru oddechowego. Następnie przedstawiono propozycje ćwiczeń oddechowych, które dzieci chętnie wykonywały🙂 Warsztaty przebiegały w miłej atmosferze. Mam nadzieje, że uświadomiły Rodzicom, jak wielki problem w rozwoju dziecka, stanowi nieprawidłowe oddychanie. Warto zatem ćwiczyć prawidłowy oddech, a poświęcony czas z pewnością nie pójdzie na marne i w przyszłości przyniesie wspaniałe efekty. Dziękuję wszystkim Rodzicom i dzieciom za obecność 🙂
Monika Zygmunt – logopeda
26lut2023
W ekologicznej scenerii naszego przedszkola🌳🌍 odbyło się podsumowanie akcji ekologicznej „Eko Walentynki 2023!”. Dzieci przedszkolne z grupy Pszczółki🐝, Motylki🦋, Świerszcze🦗 i Mrówki🐜 przygotowały piosenki oraz wiersze o treści przyrodniczej.
Od wielu lat w ramach „EkoWalentynek” pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie, zasługuje również Ziemia🌍. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety. Powinniśmy dbać o nią każdego dnia, np. poprzez działanie, jakim jest selektywna zbiórka odpadów, w tym także zużytych baterii.
Zużyte baterie oraz elektroodpady z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, rtęć, kadm są odpadami niebezpiecznymi i nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych – przydomowych pojemników, tylko przekazywać do punktów handlowych zbierających tego rodzaju odpady, organizacji odzysku lub do PSZOK.
Baterie oraz elektroodpady są też źródłem bardzo wartościowych surowców, które powinny być w pełni odzyskiwane i wykorzystywane w recyklingu.
Do tegorocznej akcji przystąpiły wszystkie miejskie szkoły i przedszkola. Łącznie w miejskiej akcji zebrano ponad 2,5 tony zużytych baterii. A oto liderzy tegorocznej zbiórki:
W kategorii przedszkola:
– I miejsce Przedszkole Nr 9 „Leśne Ludki”
– II miejsce Przedszkole Nr 6 „Polne Kwiaty”
– III miejsce Przedszkole Nr 15 „Pszczółka Maja”
W kategorii szkoły podstawowe:
– I miejsce Szkoła Podstawowe Nr 8
– II miejsce Szkoła Podstawowa Nr 10
– III miejsce Szkoła Podstawowa Nr 12
Przedstawiciele jednostek oświatowych otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez Urząd Miejski w Gnieźnie, które wręczyli zastępca prezydenta Michał Powałowski oraz Marzena Dyc-Rewers – dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska.
Celem akcji jest promocja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Na zakończenie na przybyłych gości czekał ekologiczny, przepyszny poczęstunek przygotowany przez nasze wspaniałe kucharki👩‍🍳👩‍🍳.
Pragniemy dodać, że nasze przedszkole zebrało 163kg zużytych baterii. Co dało nam zaszczytne trzecie miejsce wśród gnieźnieńskich przedszkoli. Dziękujemy serdecznie Wam drodzy Rodzice za duże zaangażowanie się po raz kolejny w EKOWALENTYNKI!!! To nasz ekologiczny uczynek dla Ziemi. Kochamy recykling!❤️🌍🌳❤️🌍🌳
Mrówki🐜 prezentujące utwór instrumentalny „W lesie, na polanie”

Mrówki🐜 i piosenka „Zabawa w lesie”

Pszczółki 🐝 w piosence „Ekologa znak”

Świerszcze 🦗 w piosence „Zielony dom”

Świerszcze🦗 prezentujące „Ekologiczny regulamin”

Motylki🦋 prezentujące wiersz „Sprzątajmy świat”

Motylki🦋 w piosence Zozi „Świat w naszych rękach”

 

12lut2023

Już po raz szósty angażujemy się w akcję EkoWalentynki – kochamy recykling. W związku z tym jeśli macie Państwo w domu zużyte baterie, drobny sprzęt AGD/RTV i nie wie wiecie co z nimi zrobić, można je w najbliższych tygodniach (od 13.02 do 22.02) przynosić do przedszkola. Baterie i sprzęt wrzucamy do pojemników na terenie przedszkola. Dzieci otrzymają wówczas słodką niespodziankę🍭.

Skip to content