Mrówki

To my MRÓWKI! Zobaczcie co się u nas dzieje…

5Kwi2019

Wczoraj 04 kwietnia 2019r. w grupie „Mrówek” odbyło się „WSPÓLNE CZYTANIE Z …. Panią Lidią Rydlewską (mamą Majki)” oraz jej podopiecznymi. Dzieci z uwagą słuchały czytanych opowiadań, chętnie i aktywnie uczestniczyły we wspólnych zabawach.
Naszym gościom serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas.

30Mar2019

W czwartek odbyło się wręczenie nagród🎁 za konkurs plastyczny 🎨 „SMOG nie jest fajny”. Dzieci bardzo licznie wspólnie z rodzicami wykonały bardzo pomysłowe prace o różnorodnej technice. Mamy nadzieję, że edukacja najmłodszych przyniesie wymierne efekty w walce z SMOGIEM. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy 👏👏👏Konkurs zorganizowany został przez Przedszkole Nr 5 „Mali przyrodnicy”

21Mar2019

21 marca jak co roku dzieci uroczyście powitały wiosnę. Z tej okazji przyszły przebrane do przedszkola za mieszkańców łąki. Wszędzie królował kolor zielony – ulubiony odcień wiosny. Przedszkolaki wzięły udział we wspólnej zabawie przy muzyce, rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w konkursach. Pięknie prezentowały się podczas wiosennego pokazu mody. Na koniec uroczystości pożegnały Marzannę – symbol odchodzącej zimy. Dobry nastrój i humor nie opuszczały wszystkich do końca.

14Mar2019

Dziś Pszczółki🐝, Motylki🦋, Świerszcze i Mrówki 🐜 udały się na spektakl teatralny pt. „Dzika Afryka” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Ciekawe, zabawne, a czasami niebezpieczne przygody, które wydarzyły się naprawdę, pozwoliły dzieciom poznać niezwykłego podróżnika o imieniu Kazik, który przemierzył Afrykę na rowerze. Na swojej drodze spotkał wielu miłych i ciekawych ludzi oraz zwierzęta, którym chętnie pomagał. Podczas wyprawy przeżywał zarówno chwile wesołe, jak i chwile grozy. Na szczęście wszystkie przygody zakończyły się szczęśliwie.

6Mar2019

6 marca 2019r. dzieci z grupy ” Mrówki”🐜, w ramach realizowanego w ubiegłym tygodniu tematu kompleksowego: PROJEKT – PIENIĄDZE udały się z wizytą do BANKU SPÓŁDZIELCZEGO. Podczas spotkania i rozmowy z pracownikami banku przedszkolaki dowiedziały się jak funkcjonuje bank i jaką rolę pełni. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały drobne upominki🎁 i słodycze🍭. W drodze powrotnej „Mróweczki” odwiedziły pobliski plac zabaw. Spacerując nad jeziorem szukały oznak zbliżającej się wiosny.

4Mar2019

4 marca odbyły się zajęcia otwarte na basenie🏊‍♀️🏊‍♂️, dla rodziców dzieci z grupy
„Mrówek”🐜. Podczas zajęć rodzice mięli możliwość zaobserwować postępy swoich pociech w zakresie nauki pływania. Zarówno rodzice jak i dzieci byli usatysfakcjonowani zajęciami. Serdecznie dziękujemy p.Paulinie i p.Sławie za miłą współpracę😊.