Mrówki

To my MRÓWKI! Zobaczcie co się u nas dzieje…

30maj2024
Zapraszamy przedszkolaków, ich rodziny i przyjaciół do walki o Puchar Rowerowej Stolicy Polski! Od 1 do 30 czerwca każdy kilometr przejechany rowerem z aplikacją Aktywne Miasta zostanie zaliczony na konto miasta Gniezno – Przedszkole Nr 15 „Pszczółka Maja”. Wystarczy pobrać aplikacje Aktywne Miasta❗️❗️❗️
➡️RSP dla Miast ➡️Gniezno ➡️Instytucje ➡️Przedszkole Nr 15
Liczymy na Wasze wsparcie🫶

 

6gru2023
🎅🏫 Dziś w naszym przedszkolu odbyły się niezapomniane Mikołajki! Przedszkolaki w uroczych czapkach mikołajowych, uśmiechy od ucha do ucha, a w oczach błysk radości. 🌟🎁 Mikołaj przyniósł ze sobą worki pełne uścisków, śmiechu i kolorowych prezentów. Dzieci tańczyły, śpiewały i cieszyły się tą wyjątkową atmosferą. 🎶🤗 Dziękujemy Mikołaju za odwiedziny! 🎄❤️
9paź2023
21wrz2023
„Kolorowa jesień już chodzi po lesie.
Kasztankową grę dzisiaj zagra wiatr.
Wietrzyk gwiżdże cza cze w jesiennym bukiecie.
A dzieci śpiewają cza – cza – cza”
🍂🍂🍂🍂🍂🍂🍂🍂🍂🍂🍂🍂
🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁
Dnia 21 września powitaliśmy w Przedszkolu nr 15 „Pszczółka Maja” wyjątkowego gościa – Panią Jesień. Jesień🍁, powitała nas ciepłym słoneczkiem ☀️i pierwszymi kolorowymi liśćmi 🍂 na drzewach, krzewach. Jesień maluje się pięknymi barwami, bywa ciepła, bywa chłodna, potrafi być nieprzewidywalna. Jesień przyniosła ze sobą wspaniałe dary, które znalazły miejsce w kąciku przyrodniczym: kasztany, żołędzie, kolorowe liście, szyszki, jarzębinę, wrzos, jabłka, dynię oraz gruszki.
Tego dnia Panie zaprosiły dzieci do wspólnych zabaw i pląsów tematycznie związanych z nową porą roku. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach przygotowanych przez Panią Jesień, ochoczo rozwiązywały zagadki, segregowały zbiory, śpiewały i tańczyły prezentując się w poszczególnych piosenkach o tematyce jesiennej i tak „Biedronki” wystąpiły w utworze „Kolorowe listki”, „Pszczółki” w piosence „Tańcowała Jesień”, „Motylki” zatańczyły do piosenki „Pani Jesień” a „Świerszcze” zaprezentowały utwór „Kasztanki”. Dzieci pięknie prezentowały się podczas prezentacji mody jesiennej oraz kreatywnie wykonały jesienny szal w podarunku dla Pani Jesieni za przybycie 🌳🍂🍁🌳 . Na koniec z wielkim smakiem skonsumowały pyszną pyrę z gzikiem😋. Całej uroczystości bacznie przyglądał się gość specjalny Pani Małgorzata Tomczak prezes Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych „Gniazdo.pl” zaproszony przez p. Dyrektor Dorotę Palicką.
Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie nudna i zimna, ale ciepła i bogata w jesienne skarby! 😍
25cze2023
Warunkiem tego, aby dziecko mogło uczęszczać do przedszkola w nowym roku szkolnym jest podpisanie przez rodziców deklaracji na rok szkolny 2023/2024.
Deklarację (w dwóch egzemplarzach) podpisują wszyscy rodzice – dzieci kontynuujących oraz rodzice dzieci nowo przyjętych, rozpoczynających pobyt w przedszkolu od września 2023r.
Formularz dostępny u p. Intendent.
Deklarację wypełniamy od dnia 26.06.2023r. do 30.06.2023r. w godz. od 7.00 do 15.00.
Skip to content