Mrówki

To my MRÓWKI! Zobaczcie co się u nas dzieje…

13Gru2018

13 grudnia 2018r. dzieci z grupy „Mrówek” wzięły udział w warsztatach bożonarodzeniowych w Oćwiece. Dzieci miały możliwość poznać zwyczaje i tradycje świąteczne. Przedszkolaki piekły pierniczki i bułeczki, robiły stroiki, dzieliły się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia a także spotkały się z Gwiazdorem. Na zakończenie spotkania dzieci zasiadły do świątecznego stołu, gdzie ze smakiem skosztowały wigilijnych potraw.

10Gru2018

W dniu 10.12.18 r. w ramach cyklicznej akcji „Czytanie z…” gościliśmy w naszym przedszkolu górnika – Pana Wojciecha Wawrzyniaka. Nasz gość przeczytał dzieciom opowiadanie o rozgniewanym węgielku oraz opowiedział o pracy górnika i przy okazji opisał jak wygląda mundur galowy. Dzieci poznały właściwości węgla, brały udział w konkursach i zabawach. Same również z wychowawczyniami przygotowały się do tego spotkania wykonując dla siebie czapki górnika. Zaśpiewały naszemu gościowi piosenkę i powiedziały wiersz. Dowiedziały się co powstaje z przetworzonego węgla. Miały okazję wykonać rysunek węglem. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały Panu Wojciechowi za przybycie oraz za słodkie upominki, które od Niego otrzymały. Dziękujemy za przemiłe spotkanie i zapraszamy ponownie.

26Lis2018

Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel miś🐻” – rozstrzygnięty. Chętnych do wykonania misia nie zabrakło. W konkursie wzięło udział 27 dzieci. Prace, które zrobiły przedszkolaki były naprawdę pomysłowe, oryginalne i wykonane z zastosowaniem różnorodnych technik plastycznych. Brawo dzieci i brawo Rodzice! Gratulacje składamy wszystkim uczestnikom, którzy ex aequo zajęli pierwsze miejsce🥇. Dzieci za udział w konkursie otrzymały z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy oraz upominki🎁. Gratulacje! Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach i życzymy powodzenia!👏👏👏

21Lis2018

21 listopada 2018r. dzieci z grupy „Mrówek” udały się do Muzeum Początków Państwa Polskiego gdzie uczestniczyły w lekcji muzealnej pt. ” JAK POWSTAŁO PAŃSTWO POLSKIE ?” Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, podczas których mogły dowiedzieć się jak żyli i czym zajmowali się ludzie w czasach początków państwa polskiego.

19Lis2018

W ramach kampanii edukacyjnej Miasta Gniezna ” Segregacja? Dziecinnie proste” dzieci z grupy ” Mrówki” wykonały wspólną pracę plastyczną o tematyce ekologicznej.
W dniu dzisiejszym przedszkolaki zostały zaproszone do MOK-u na uroczyste wręczenie nagród.

16Lis2018

Dzisiaj dzieci z grupy „Świerszcze” i „Mrówki” odwiedziła przedstawicielka Wydziału Ochrony Środowiska z Urzędu Miasta. Pani przeprowadziła zajęcia w ramach projektu ekologicznego „Od najmłodszych lat sprzątamy świat”. Milusińscy segregowali śmieci do nowych pojemników, które na stałe pozostaną w przedszkolu. Bardzo dziękujemy! Na koniec w nagrodę za czynny udział w zajęciach dzieci otrzymały drobne upominki.